Marka: Fiat
Model: Ducato
Rodzaj dachu: Sypialny
Rodzaj otwierania: Przód

SCA 214
Od lat przerobione samochody dostawcze cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów pojazdów rekreacyjnych i kempingowych. W szczególności Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroen Jumper, które mają identyczną konstrukcję, okazują się być idealnymi pojazdami bazowymi dla tego segmentu. Producenci samochodów kempingowych oferują wiele wariantów przebudowy tych pojazdów.

Dach sypialny SCA 214 pasuje bardzo harmonijnie do pojazdu bazowego i może być zabudowywany na wszystkich rozstawach osi ze standardowym wysokim dachem. Dzięki temu ten typ pojazdu staje się prawdziwym przestrzennym kamperem i oferuje do 5 miejsc sypialnych, w zależności od modelu i wariantu przebudowy.

Sercem dachu sypialnego jest wytrzymała powłoka dachowa z tworzywa sztucznego GRP, wykonana metodą próżniową – konstrukcja warstwowa z izolacją ze sztywnej pianki. Jest to nowość w tym obszarze produktów. Wewnętrzna powierzchnia dachu pokryta jest miękkim, gniecionym welurem, który tworzy przyjemną atmosferę. Konstrukcja ta jest lekka i jednocześnie bardzo wytrzymała. Zapewnia doskonałą izolację termiczną i dźwiękową.

Konstrukcja dachu typu pop-up pasuje do sylwetki pojazdu. Zintegrowany spojler dachowy z tworzywa sztucznego GRP zapewnia optymalne połączenie wizualne i aerodynamiczne z pojazdem. Lakierowanie w kolorze pojazdu jest dostępne jako opcja dodatkowa. Dach można łatwo i szybko podnieść dzięki dwóm wysuwanym podpórkom i czterem sprężynom gazowym.

Dach sypialny oferuje w standardzie komfortowe miejsce do leżenia o wymiarach 2,00 x 1,30 m, składające się z plastikowych płyt sprężynowych, materaca i pokrowca. Wysoki komfort snu z dużą swobodą ruchów i przestrzenią na nogi gwarantują 45-centymetrowe podpórki typu pop-up.

Wysokiej jakości namiot do dachu wykonany z tkaniny trudnopalnej wyposażony jest w trzy okna. Okna po lewej stronie i z przodu wyposażone są w moskitiery. Szczególny dodatek: przednie okno można całkowicie otworzyć, co zapewnia dobrą widoczność. Okno po prawej stronie posiada wkładkę z przezroczystego tworzywa sztucznego. Praktyczny mechanizm składania automatycznie wciąga materiałowy namiot do środka, gdy poszycie dachu jest zamknięte – bez uwięzienia go między nadwoziem a dachem.

Typ instalacji: przód
Rodzaj dachu: dach sypialny
Wysokość pojazdu w stanie zamkniętym: 2675 mm
Długość pojazdu: 5.998 mm – 6.363 mm
Łózko: Konstrukcja łózka z zastosowaniem sprężyny talerzowej
Grubość materaca: 60 mm
Wymiary łóżka: 2000 x 1300 mm
Zamykanie: South-Co.
Wersja namiotu do dachu: Standard (tkanina bawełniana)
Wysokość nożyc: 350 mm